ראן צמחים
  : חיפוש
דף הביתמידע מקצועימאמרים

הרשמה לניוזלטר של
ראן צמחיםראן צמחים בצמיחה
זה 20 שנה שאנו מעורבים ופעילים בתחום רפואת הצמחים הקלינית, וכעת עם הצמיחה הגלובלית בתחום גם אנו צומחים וגדלים.
לפרטים נוספים

נקודות מכירה חדשות
אנו שמחים לעדכנכם כי כעת ניתן למצוא את תכשירי המותג "ראן צמחים" בארבעת הסניפים של רשת בתי המרקחת "פארמה תמר". תמיד לשירותכם.
למידע נוסף

מדוע להיעזר בייעוץ מקצועי לגבי טיפול בצמחים כאשר ניתן לפנות ליועץ בחנות הטבע ולרכוש את המוצר המבוקש? -משום שמימוש הפוטנציאל הגלום ברפואת הצמחים אינו מתאפשר אלא במפגש עם מטפל מקצועי
לקליניקה לאינדקס המטפלים

תמיכה מקצועית למטפלים
שירות חדש וייחודי המיועד למטפלים המעוניינים בסיוע: לאחר מילוי טופס תשאול מקוון הכולל תיאור מעמיק של פרטי המטופל, מרכיבים עבורכם מומחי ראן צמחים פורמולת צמחי מרפא מקצועית. שירות זה מאפשר הטמעת הידע הניסיון של מומחי החברה בטיפול המוגש למטופל הפרטי שלכם!
לפרטים נוספים


אינדקס שמנים מקצועי
ראן ארומה, מחלקת הארומתרפיה של ראן צמחים, גאה להציג אינדקס שמנים אתריים מקצועי, ייחודי מסוגו בעברית. המחלקה מספקת מגוון חומרי גלם איכותיים
לראן ארומהלאינדקס השמנים


מקרה אסטמה


לכיד הנחלים. באדיבות: מייקל מור swsbm.com


 
דרכי הטיפול במקרה טיפוסי של אסטמה, המלווה גם בבעיות עור ובחולשה של מערכת החיסון
גל מ. ראן RH (AHG) Cl.H, N.D

בת 24, גובה ומשקל ממוצעים, גוון עורה נוטה לכהה אך מעט חיוור.
מוצא המשפחה מטוניס ומפולין. לש. אחות גדולה ואח צעיר יותר, והיא סטודנטית שנה ראשונה ללימודי עבודה סוציאלית העובדת לפרנסתה כמלצרית.
היא מתגלה כבחורה אופטימית וחיובית. היא מתקשרת באופן זורם ופתוח, אם כי מתקבלת תחושה כי מתחת לפני השטח קיים רובד עמוק יותר אותו היא אינה מביאה עדיין לכדי ביטוי במפגש הטיפולי.

תלונות עיקריות

אסטמה כרונית עם רקע אלרגי. מילדות. בעבר היה המצב חמור ודרש אף שימוש בתרופות סטרואידיאליות, כיום המצב יציב יותר והיא נזקקת לשימוש במשאף ונטולין בלבד כפעם בשבוע. התסמינים כוללים קוצר נשימה (בעיקר קושי בהוצאת אוויר), בעיקר אם עושה פעילות גופנית נמרצת באופן פתאומי וללא הדרגתיות. כמו כן, כאשר חולה בזיהומים של מערכת הנשימה העליונה נוטה המצב להתדרדר במהירות לכדי התקף אסטמטי המלווה בקוצר נשימה קשה. מכיוון שכך מקבלת מדי שנה חיסון כנגד שפעת.

נזלת כרונית. מילדות. הנזלת קיימת כל הזמן אך בעיקר בחורף, נוטה להיות שקופה ומימית. מחמירה לאחר שתיית חלב. הנזלת מטרידה אותה והיא מעוניינת לטפל בה.

• דלקת עור אטופית. לאחרונה הופיעו נגעים עוריים באזורים שונים, בעיקר מאחורי הברכיים, בחלקים הפנימיים של הזרועות ובאזור הצוואר. מטפלת בכך במשחה סטרואידיאלית.

תלונות משניות

מגרנה. כפעם בשבועיים כאב ראש. באזור הרקות, בדרך כלל חד-צדדי ועשוי להימשך שעות אחדות. לעתים קשור לשתיה בלתי מספקת או ללחץ ולעומס בחיי היום-יום. נוטלת תרופות משככות כאבים לטיפול בכאב במידה שלא חולף מעצמו.

כאבי מחזור. כיום נוטלת גלולות למניעת הריון ועוצמת הכאבים פחתה, אך הם עדיין קיימים. כאשר הכאבים חזקים נוטלת אדוויל. המחזור סדיר ללא תסמינים של גודש ושינויים רגשיים סביבו.

• הפרעות עיכול. בעבר סבלה מעצירות, כיום פחות. עדיין סובלת לעתים מעצירות ולעתים משלשולים וכן מנפיחות. כנראה על רקע של תסמונת המעי הרגיז (IBS). עם זאת, התיאבון תקין.

• סימנים ותסמינים נוספים:

- נוטה לסבול מקור. החמרה בתסמינים בתקופת החורף.
- הלשון גדולה ומעט תפוחה ללא חיפוי משמעותי. צבעה אדום עם מעט גוון סגלגל ואיזור הריאות שקוע מעט.
- כפי שכבר נאמר, מעט חיוורת למרות היותה בעלת גוון עור כהה.

אורחות חיים ודפוסים

• פעילות גופנית. כשלוש פעמים בשבוע פעילות אירובית בחדר הכושר.

• תזונה. בעבר עשתה ניסיונות להפחית צריכה של מוצרי חלב וחוותה שיפור בתסמינים. כיום נמנעת משתיית חלב, אך צורכת גבינות לרוב. אוכלת הרבה ירקות חיים, סלטים וכריכים, אך בדרך כלל פעם ביום ארוחה מבושלת הכוללת דגנים, קטניות וחלבון מן החי. לא צורכת הרבה מתוק, אם כי לקראת המחזור מרבה באכילת שוקולד.

• מצב רגשי וחברתי. ללא בן זוג קבוע כרגע. חיה בבית ההורים. היחסים במשפחה תקינים.

ככלל, למטופלת גישה חיובית, מצב רוחה טוב בדרך כלל והיא אינה סובלת מחרדות, דיכאון וכדומה. עם זאת היא מציינת כי הנה רגשנית מאוד ובוכה לעתים קרובות.

אבחנה מודרנית

אבחנה מסורתית

אסטרטגיה

צמחים

אסטמה

תקיעות צ'י הריאה

*חולשת צ'י הריאה

מניעי צ'י ריאה

*מאתני צ'י ריאה

Angelica archangel.

Astragalus

נזלת אלרגית

לחות קרה

*לתגובה האלרגית גם אספקטים של חום

מיבשי לחות חמים

*מתמירי ליחה

Zingiber

Xanthium

Sambucus

חולשה חיסונית
*פרע חיסוני

חוסר צ'י הריאה

מאתני צ'י הריאה

*אדפטוגנים

Astragalus

Glycyrrhiza

דלקת עור אטופית

חום ורעילות בעור

*חוסר צ'י הטחול

מסלקי חום ורעילות

*מאתני צ'י טחול

Xanthium

Urtica

מעי רגיז

תקיעות צ'י המעיים

*תקיעות צ'י הכבד

*חוסר צ'י הטחול

מניעי צ'י מעיים

מניעי צ'י כבד

מאתני צ'י טחול

Angelica archangel.

Glycyrrhiza

Zingiber

כאבי מחזור

תקיעות צ'י ודם הרחם

*תקיעות צ'י הכבד

מניעי צ'י ודם הרחם

מניעי צ'י כבד

Angelica archangel.

מגרנה

תקיעות צ'י הכבד

*תקיעות צ'י הלב

מניעי צ'י כבד

מניעי צ'י לב

Angelica archangel.

יישומים ואופני שימוש

יש להכין 250 מ"ל מההרכב הבא:

Tinc. Astragalus 1:2 – 40%
Tinc. Angelica arc.1:3 – 20%
Tinc. Xanthium 1:3 - 20%
Ext. Glycyrrhiza 1:1 – 15%
Tinc. Zingiber 1:2 – 5%

• מינון: 5-10 מ"ל TID

בנוסף, יש להכין 100 גרם של:

Flos. Sambucus nigra- 50%
Folia Urtica dioica - 50%

• מינון ואופן שימוש: 1-2כפות לכוס מים, לחלוט 15 דקות, פעמיים עד שלוש ביום.

דיון קליני

בתיאור מקרה זה אנו מוצאים תסמינים שונים המופיעים בשלושת אזורי הגוף, העליון-האמצעי-התחתון. אנו רואים תסמינים האופייניים לתקיעות צ'י: כאבי ראש, קוצר נשימה, הפרעות עיכול וכאבי מחזור, לצד תסמינים האופייניים לחוסר צ'י ולחות, דוגמת הנזלת הכרונית.

גם לנטייה האלרגית ולהפרעות העיכול יש אספקטים שונים הקשורים לחוסר צ'י. הלשון האדומה, אשר אינה חיוורת ונטולת חיפוי משמעותי מבטאת בעיקר את האספקטים הרעלניים והחמים של התהליך האלרגי, ואילו היותה תפוחה מבטא משהו מעודף הלחות. האזור הקשור לריאה שקוע ומסמן על ליקוי כרוני באיבר זה. הגוון הסגלגל עשוי להעיד על תקיעות של דם.

סביר להניח כי הנטייה לתגובה האלרגית\אטופית הינה גנטית ומולדת. עם זאת, צריכה של מוצרי חלב מהווה גורם אלרגני מעורר ורצוי להפסיקה באופן מוחלט.

לאחר שיושב האיזון ויפחתו התסמינים ניתן יהיה לשלב בתפריט גבינות מחלב עזים במידה. הצריכה של מזונות לחים וקרים, דוגמת סלטים וכריכים גם היא מעיקה על האש העיכולית (צ'י הטחול), ותורמת להיווצרות עודפי ליחה. חולשת צ'י הטחול פוגעת גם בעיכול חלבונים ומובילה לספיגה של אלרגנים ממערכת העיכול אל הדם.

חומרים אלרגנים אלה, בהגיעם לרקמות, גורמים להצתת התגובה החיסונית\אלרגית ולתסמינים דוגמת הנזלת הכרונית, קוצר הנשימה והדלקת העורית. לצד הפחתת המזונות האלרגניים יש לתמוך בצ'י הטחול באנמצעות צמחים.

השימוש בתרופות הסטרואידיאליות ובתרופות אחרות, פוגע בניסיונות ההחלמה הטבעיים של האורגניזם. התסמינים השונים אותם חווה המטופלת הם אך עדות לניסיונות, מוצלחים יותר או פחות, של גופה להתמודד עם גורמי דחק שונים: תזונתיים, רגשיים ואחרים.

במידה שמעכבים את התבטאות התסמינים, שהינם אך ביטוי של ניסיונות אלה, ללא שינוי של דפוסי החיים אשר מהווים גורם מחולל בתהליך, נוצרת קרקע פורייה להיווצרותם של ליקויים כרוניים. יש להתחשב גם בגורמים אלה בבואנו לטפל באדם הסובל מליקוי תקופה ממושכת.

התסמינים של תקיעות הצ'י מבטאים יותר את הרובד הרגשי של המטופלת. על פני השטח היא אינה נראית במצוקה, אולם קיימת אפשרות לקונפליקטים ברבדים עמוקים יותר, שעדיין לא באו לידי ביטוי בשלב ראשוני זה של המפגש הטיפולי.

 

מאמרים נוספים
 
 
תיאור מקרה: אסטמה
לקריאה
   
© כל הזכויות שמורות ל"ראן צמחים" בע"מ